ÇaycumadaBaşkent Diriliş Mehteran Konseri

ÇaycumadaBaşkent Diriliş Mehteran Konseri

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Demokrasi Nöbetinde Başkent Mehteran ekibi ile muhteşem bir şölene imza attı.

06.08.2016

15 Temmuz’dan bu yana Tüm Türkiye’de olduğu gibi günlerdir Çaycuma’da da Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden Demokrasi Nöbeti etkinliklerine aktif olarak katılan Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası 6 Ağustos akşamı Başkent Diriliş Mehteran Ekibi ile Çaycumalılara muhteşem bir gece yaşattı.

Nihat Kantarcı Caddesi boyunca mehteran takımı eşliğinde Cumhuriyet meydanına kadar yürüyen protokol ve vatandaşlar dev Türk bayrağı taşıdı. Mehter Takımı eşliğindeki yürüyüşe ve Meydan’daki Demokrasi Nöbeti etkinliklerine AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Sarsık ve Meclis Başkanı Erdoğan Güney, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Emekliler Derneği Başkanı Nizamettin Eyidoğan ile sendika temsilcileri, genel meclis üyeleri, daire müdürleri, muhtarlar çok sayıda esnaf ve işadamı katıldı.

Gecede binlerce Çaycumalı, Mehter Takımı Eşliğinde Çaycuma’nın en işlek caddelerinde yürüyüş yaparak Cumhuriyet Meydanına geldi ve buradaki etkinlik programında yer alan Mehteran Takımının konseri, program sonrası yapılan havai fişek gösterilerini coşkuyla karşıladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu konuşmasında Darbe girişimi sonrası Çaycuma’ya üçüncü kez geldim. Çaycuma her zamankinden daha kalabalık, daha diri ve dik duruş sergiledi. Başta Kaymakam Serkan Keçeli olmak üzere tüm Çaycuma halkına şükranlarımı sunuyorum. FETÖ darbe girişiminde 15 Temmuz gecesi Türkiye’de çok kritik anlar yaşandı. Türk halkı hemen hemen bütün kesimleriyle alanlara çıktı, demokrasiyi sahiplendi. Pek çok belde de şehirde, ilçede bu tür gösterilerde şehitler verilirken, yaralılar olurken Zonguldak’ımızda kimsenin burnunun kanamaması çok sevindiricidir. Maalesef 15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığına ve Türk Milletinin birliğine dönük büyük bir suikast gerçekleştirilmiştir. Bu kalkışma ve darbe girişimini lanetliyorum. Şehit olan polislerimize, askerlerimize ve vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”dedi.

Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli’de konuşmasında Çaycuma’nın demokrasiye sahip çıktığının altını çizerek; “15 Temmuz gecesi Çaycuma’mızda çok kritik anlar yaşandı. Çaycuma halkı hemen hemen bütün kesimleriyle alanlara çıktı, demokrasiyi sahiplendi. Çaycuma hem bir duruş ortaya koymuş, hem direniş göstermiş. Hem çok önemli bir iş başarmıştır. Bu hepimizin sağduyusuyla gerçekleşmiştir. Ben başta sağduyu hemşerilerimize, emniyet güçlerimize siyasi Partilerimize, sivil toplum kuruluşları ve Odalarımıza ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Çaycuma Başarmıştır. Bugün ihtiyacımız olan birlikteliğimizdir, saflarımızı sıklaştırmaktır. Ve bundan dersler çıkarmaktır.”dedi.

Kaymakam Keçeli, darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü’nde yaralan 3 Çaycumalı vatandaşa plaket takdim etti. Mehter Takımı’nın konseri ile devam eden program, havai fişek gösterisinin ardından İlçe Müftüsü Mahmut Acaklıoğlu’nun yaptığı dua ile sona erdi.

Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık etkinlik sonrasında şunları söyledi: “Ülkemiz ve demokrasimize karşı gerçekleştirilen hain darbe girişiminden bu yana devam eden demokrasi nöbeti kapsamında her akşam yerimizi aldık, çeşitli ikramlarla ve dağıttığımız Türk Bayraklarıyla katkıda bulunduk. Bu akşam da Çaycuma’ya demokrasi nöbetinde bir şölen yaşatmaya çalıştık. Yönetim Kurulumuz, Meclisimiz ve Üyelerimizin de aralarında olduğu binlerce kişi ile Çaycuma Sokaklarında Demokrasi ve Vatan Sevgimiz adına Mehter Ekibimizle yürüdük ve Meydanda muhteşem bir gece yaşadık. Çaycumalılar bu gece de demokrasiye ve ülkemizin birliğine olan inançlarını göstermişlerdir. Allah bir daha 15 Temmuz’da yaşadıklarımızı bize yaşatmasın, Vatanımızı ve birlikteliğimizi tüm hainlerden korusun. Ülkemiz için, demokrasimiz için, birlik ve beraberliğimiz için hep bir aradayız. Bu hain darbe girişimi ülke olarak yeniden birlik ve beraberliğimizi sağlamamıza sebep oldu. Her kesimden, her görüşten, her düşünceden vatanını seven herkesin birlikteliği ile sağlanan beraberlik, mutabakat ve ortak akıl ile Türkiye geleceğe daha umutla bakıyoruz. Bundan sonra el ele, omuz omuza vererek ülkemizi daha ileriye taşıyacağız. Hedeflerimize ulaşmak için durmadan daha çok çalışacağız. Bu süreçte hep birlikte hareket ettiğimiz Yönetim Kurulumuza, Meclis Başkanımız ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. ”

 

469 kez görüntülendi. / 2 yıl önce eklendi.

 • Scroll

  düğün

  düğün salonu

  düğün salonu fiyatları

  türkiye düğün rehberi

  istanbul düğün salonları

  istanbul düğün salon fiyatları

  türkiye düğün salonları

  antalya düğün salonları
  izmir düğün salonları